Zawodowy Wrocław
Zawodowy Wrocław
Weź kurs na staż!
 

Półmetek staży w projekcie „Weź kurs na staż!”

Półmetek staży w projekcie „Weź kurs na staż!””Większość uczniów zakończyła staże realizowane w projekcie „Weź kurs na staż!” i może udać się na zasłużone wakacje. Część z nich staże dopiero rozpoczęła lub kontynuuje. Na bieżąco staramy się dzielić z Wami zdjęciami stażystów w miejscu ich pracy! Zapraszamy do ich obejrzenia w zakładce Galeria.

http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/wez_kurs_na_staz/galeria 

Egzamin UDT – Wózki widłowe gr. C

Uprzejmie informujemy, iż egzamin zewnętrzny UDT dla uczestników kursu „Obsługa wózków widłowych” z gr. C odbędzie się dn. 19.07.2019 o godz. 8:00 w Ośrodku Kształcenia Kursowego 2XTAK, ul. Miechowity 2.

Termin egzaminu został ustalony odgórnie przez Urząd Dozoru Technicznego. Egzamin będzie się składał z części teoretycznej (test wyboru), oraz części praktycznej, trwającej ok. godziny na uczestnika.

Po zdaniu egzaminu zewnętrznego, uczestnicy otrzymają imienne legitymacje UDT, uprawniające do pracy na stanowisku operatora wózków widłowych.

Przed przystąpieniem do egzaminu Ośrodek Kształcenia Kursowego 2XTAK zaprasza na zajęcia powtórkowe wszystkich uczniów gr. C w terminach:

16.07 godz. 10:00 - teoria
17.07 godz. 10:00 - teoria
18.07 godz. 12:00 - 14:00 - praktyka

Zalecany jest udział w każdych zajęciach powtórkowych.

Egzamin UDT po kursie „Operator suwnic”

Drodzy uczniowie! Znamy już termin egzaminu UDT po kursie „Operator suwnic”. Egzamin odbędzie się dn. 2.07.2019 o godz. 8:00 na terenie firmy BESTA przy ul. Strzegomskiej 55 e/f we Wrocławiu.

Egzamin będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego w dniu egzaminu.

Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymają imienne legitymacje UDT uprawniające do pracy w charakterze operatora suwnic.

Rekrutacja na kurs „Tworzenie aplikacji w języku JAVA na platformę Android”

W dn. 6.06.2019 rozpoczynamy rekrutację na kurs „Tworzenie aplikacji w języku JAVA na platformę Android” skierowaną do uczniów Elektronicznych Zakładów Naukowych, realizowany w ramach projektu „Weź kurs na staż!”.

Czas trwania kursu to 28 godz. edukacyjnych. Udział w kursie skierowany jest do 10 uczniów EZN kształcących się w branży informatycznej.

Osoby chętne do wzięcia udziału w kursie proszone są wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz pozostałych dokumentów rekrutacyjnych oraz dostarczenie ich do Biura Projektu w Centrum Kształcenia Praktycznego (pok. 408).

Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych i pozostałych dokumentów rozpoczyna się dn. 6.06.2019 i trwa do dn. 14.06.2019 włącznie.

Wykonawcą kursu będzie ALTKOM Akademia https://www.altkomakademia.pl/szkolenia/tworzenie-aplikacji-w-jezyku-java-na-platforme-android/ 

Kurs realizowany będzie zgodnie z poniższym harmonogramem.

WAŻNE INFORMACJE:

· Uczestnikiem projektu może zostać uczeń, który w chwili podpisania deklaracji uczestnictwa (zał. 2) jest w wieku 15-20 lat

· Uczestnikiem projektu może zostać uczeń, który zamieszkuje na obszarze ZIT WrOF (gmina Wrocław, Miasto i gmina Jelcz-Laskowice, Miasto i gmina Kąty Wrocławskie, gmina Siechnice, gmina Trzebnica, Miasto i gmina Sobótka, Miasto Oleśnica, gmina Długołęka, gmina Czernica, gmina Kobierzyce, gmina Miękinia, gmina Oleśnica, gmina Wisznia Mała, gmina Żórawina, gmina Oborniki Śląskie)

· Realizowany kurs musi być zgodny z branżą i kierunkiem kształcenia ucznia

· Uczeń, który brał udział w I cyklu projektu WKNS, nie może wziąć udziału w kursie „Tworzenie aplikacji w języku JAVA na platformę Android”

· Uczeń, który w II cyklu projektu już skorzystał lub będzie korzystał ze stażu, może wziąć udziału w kursie „Tworzenie aplikacji w języku JAVA na platformę Android”

Zmiana harmonogramu kursu – Operator suwnic

W związku z odległym terminem egzaminu UDT po kursie „Operator suwnic” zmianie uległ harmonogram kursu.

Zajęcia, które miały odbyć się w dn. 3.06, 5.06 i 7.06 zostały przeniesione na inny termin, i odbędą się w dn. 24.06, 27.06 i 1.07.

Poniżej aktualny harmonogram.
Miejsce realizacji kursu pozostaje bez zmian.

http://www.ckp.pl/dokumenty/wez_kurs_na_staz_harmonogramy_kursy_zawodowe_uczniowie/Operator_suwnic.pdf

Egzamin licencyjny DIT

Egzamin licencyjny Dolnośląskiej Izby Turystyki po kursie „Pilot wycieczek Krajowych i Zagranicznych” odbędzie się dn. 11.06.2019 r. o godz. 16:00 przy ul. Worcella 3, sala nr 16.

Egzamin UDT – wózki widłowe gr. B

Uprzejmie informujemy, iż egzamin zewnętrzny UDT dla uczestników kursu „Obsługa wózków widłowych” z gr. B odbędzie się dn. 28.06.2019 o godz. 12:00 w Ośrodku Kształcenia Kursowego 2XTAK, ul. Miechowity 2.

Termin egzaminu został ustalony odgórnie przez Urząd Dozoru Technicznego. Egzamin będzie się składał z części teoretycznej, trwającej ok 20 min. na uczestnika, oraz części praktycznej, trwającej ok. godziny na uczestnika.

Po zdaniu egzaminu zewnętrznego, uczestnicy otrzymają imienne legitymacje UDT, uprawniające do pracy na stanowisku operatora wózków widłowych.

Przed przystąpieniem do egzaminu Ośrodek Kształcenia Kursowego 2XTAK zaprasza na zajęcia powtórkowe wszystkich uczniów gr. B w terminach:

· 24.06 godz. 16:00 -teoria

· 25.06 godz. 16:00 - praktyka

· 26.06 godz. 16:00 – teoria

· 27.06 godz. 16:00 - praktyka

· 28.06 godz. 11:00 - powtórka

Zalecany jest udział w każdych zajęciach powtórkowych.

Egzamin UDT – wózki widłowe gr. A

Uprzejmie informujemy, iż egzamin zewnętrzny UDT dla uczestników kursu „Obsługa wózków widłowych” z gr. A odbędzie się dn. 24.06.2019 o godz. 10:30 w Ośrodku Kształcenia Kursowego 2XTAK, ul. Miechowity 2.

Termin egzaminu został ustalony odgórnie przez Urząd Dozoru Technicznego. Egzamin będzie się składał z części teoretycznej, trwającej ok 20 min. na uczestnika, oraz części praktycznej, trwającej ok. godziny na uczestnika.

Po zdaniu egzaminu zewnętrznego, uczestnicy otrzymają imienne legitymacje UDT, uprawniające do pracy na stanowisku operatora wózków widłowych.

Przed przystąpieniem do egzaminu Ośrodek Kształcenia Kursowego 2XTAK zaprasza na zajęcia powtórkowe wszystkich uczniów gr. A w terminach:

· 13.06 godz. 16:00 - praktyka

· 14.06 godz. 16:00 - teoria

· 18.06 godz. 16:00 - praktyka

· 19.06 godz. 16:00 - teoria

Zalecany jest udział w każdych zajęciach powtórkowych.

Egzamin państwowy „Spawanie podstawowe metodą MAG/TIG”

Egzamin państwowy „Spawanie podstawowe metodą MAG/TIG” gr. B i gr. C”Uprzejmie informujemy, iż egzamin państwowy przed Komisją Spawalnictwa z Gliwic dla uczestników kursu „Spawanie podstawowe metodą MAG/TIG” odbędzie się dn. 18.06.2019 o godz. 14:00 w Ośrodku Kształcenia Kursowego 2XTAK.

Termin egzaminu został ustalony odgórnie przez Komisję Spawalnictwa z Gliwic. Planowany czas trwania egzamin to ok. 1 godziny. Egzamin będzie składał się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Bardzo prosimy, aby uczestnicy na czas trwania egzaminu zabrali ze sobą dowód osobisty. Po zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymają wydane przez Instytut Spawalnictwa imienne książki spawacza oraz certyfikaty spawania, oraz będą uprawnieni do pracy na stanowisku Spawacza.

Zmiana harmonogramu – kurs SEP gr. B

Drodzy uczniowie! Informujemy, iż z powodu nagłego wyjazdu Instruktora, zmianie uległ harmonogram kursu „Uprawnienia SEP 1 kV” gr. B.
Zajęcia w najbliższą sobotę 18.05 nie odbędą się. W imieniu wykonawcy kursu – Ośrodka Kształcenia Kursowego 2XTAk przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Aktualny harmonogram kursu znajdziecie pod poniższym linkiem:
http://www.ckp.pl/dokumenty/wez_kurs_na_staz_harmonogramy_kursy_zawodowe_uczniowie/Uprawnienia_SEP_1_kV_gr_B.pdf

Kurs barmański już za nami!

W ostatnią niedzielę zakończył się kurs barmański realizowany w ramach projektu „Weź kurs na staż!”.

W trakcie kursu uczniowie poznali charakterystykę pracy barmana, sprzęt barmański, typy szkła barowego oraz miar barowych. Nauczyli się również, jak przyrządzać koktajle, drinki i napoje, jak dekorować koktajle oraz jak za barem pracować efektywnie i efektownie!

Wszystko to pod okiem doświadczonego barmana z firmy Szymon Jankowski Craicford http://craicford.pl/ 
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny i kreatywny udział w zajęciach, a Szymonowi za doskonałą współpracę.

Zmiana harmonogramu – kurs SEP gr. A

Drodzy uczniowie! Informujemy, iż zmianie uległ harmonogram kursu „Uprawnienia SEP 1 kV” gr. A.
Zajęcia w najbliższym tygodniu zostały odwołane. Pierwsze zajęcia odbędą się dn. 2.04.2019 w godz. 16:00-18:00.
Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

W imieniu wykonawcy kursu – Ośrodka Kształcenia Kursowego 2XTAk przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Aktualny harmonogram kursu znajdziecie poniżej:

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Uprawnienia_SEP_1_kV_gr_A.pdf)Uprawnienia_SEP_1_kV_gr_A.pdf 212 kB

Harmonogramy kursów specjalistycznych

Informujemy, że na stronie http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/wez_kurs_na_staz/harmonogramy/kursy-zawodowe-uczniowie na bieżąco zamieszczać będziemy

harmonogramy kursów specjalistycznych, realizowanych w ramach II cyklu projektu „Weź kurs na staż!”. Obecnie dostępne są już harmonogramy kursów:

· Obsługa wózków widłowych gr. B

· Obsługa wózków widłowych gr. C

· Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

· Spawanie podstawowe metodą MAG/TIG

· Uprawnienia SEP 1kV gr. A

· Uprawnienia SEP 1kV gr. B

Staże w najlepszych wrocławskich restauracjach

Spora grupa Naszych stażystów z Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Zespołu Szkół Nr 3 realizowała staże w projekcie „Weź kurs na staż!” w najbardziej ekskluzywnych wrocławskich restauracjach!

Wg. żółtego przewodnika "Gault & Millau" za takie uznano restauracje Aquario, MENU MOTTO oraz restaurację Hotelu MONOPOL!

Jest Nam niezwykle miło ze świadomością, że Nasi stażyści zdobywają doświadczenie pod okiem najlepszych szefów kuchni:D

Więcej nt. restauracji w artykule Gazet Wrocławskiej: https://gazetawroclawska.pl/oto-najbardziej-ekskluzywne-restauracje-we-wroclawiu/ga/13884499/zd/33844869#wiadomosci 

Ferie zimowe 2019!

Wielkimi krokami zbliżają się ferie! Zespół projektu „Weź kurs na staż!” życzy wszystkim uczniom, aby były one udane i białe! Korzystajcie z zimowego szaleństwa, wypoczywajcie i wracajcie za dwa tygodnie z podwójną energią i siłą do realizacji zajęć w Naszym projekcie!

Nasze biuro w okresie ferii pracuje bez zmian. Zapraszamy wszystkich Liderów Szkolnych do składania do biura pozostałych dokumentów (zał. 2, zał. 3, zał. 4) od uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie.

Pozdrawiamy!

Wyniki rekrutacji nauczycieli do projektu „Weź kurs na staż!”

Dostępne są już wyniki rekrutacji nauczycieli/instruktorów zawodu na kursy specjalistyczne w ramach projektu „Weź kurs na staż! Podniesienie efektywności kształcenia zawodowego we wrocławskich szkołach zawodowych”.

W związku z obowiązkiem stosowania od 25 maja 2018 r. przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), informacja o zakwalifikowaniu na dany kurs zostanie przesłana do nauczycieli mailowo do dnia 18 stycznia. Prosimy o bieżące sprawdzanie swoich skrzynek mailowych.

UWAGA! Kolejnym krokiem jest złożenie dokumentu warunkującego udział w projekcie, tj. Deklaracji uczestnictwa wraz z niezbędnymi oświadczeniami w nieprzekraczalnym terminie do dn. 30 stycznia 2019.

Ww. dokumenty dostępne są na stronie:
http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/wez_kurs_na_staz/rekrutacja/rekrutacja-nauczyciele 

Wyniki rekrutacji do II cyklu projektu „Weź kurs na staż!”

Znamy już oficjalne wyniki rekrutacji uczniów do II cyklu projektu „Weź kurs na staż!”. W związku z obowiązkiem stosowania od 25 maja 2018 r. przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), listy rankingowe zostaną przesłane drogą mailową bezpośrednio do Liderów Szkolnych, a ponadto pracownicy biura projektu poinformują uczniów mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie.

Prosimy o bieżące sprawdzanie swoich skrzynek mailowych.

UWAGA: Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie zobowiązani są złożyć do Lidera Szkolnego dokumenty warunkujące udział w projekcie, tj.:

- zał. 2 Deklaracja uczestnictwa
- zał. 3 Zgoda na przetwarzanie szczególnych danych osobowych
- zał. 4 Klauzula informacyjna

w nieprzekraczalnym terminie do dn. 18.01.2019.

Ww. dokumenty dostępne są na stronie:
http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/wez_kurs_na_staz/rekrutacja/rekrutacja-uczniowie 

Rozpoczęcie rekrutacji do II cyklu projektu „Weź kurs na staż!”

RekrutacjaaaaaaRuszamy z rekrutacją do II cyklu projektu „Weź kurs na staż!”

- masz 15-20 lat?
- jesteś uczniem szkoły objętych projektem?*
- kształcisz się w jednej z branż: motoryzacyjna, mechaniczna, elektryczno-energetyczna, mechatroniczno-elektroniczna, lotnicza, transportowo-spedycyjno-logistyczna, informatyczna lub turystyczno-gastronomiczna
- zamieszkujesz obszar ZIT WrOF?**

A dodatkowo:

- Twoja kariera zawodowa nie jest Ci obojętna?
- chcesz podnieść swoje kwalifikacje?
- zależy Ci na zdobyciu doświadczenia zawodowego?
- chcesz „dorobić” do kieszonkowego?

Projekt „Weź kurs na staż!” jest stworzony dla Ciebie!

Jeszcze dziś złóż formularz zgłoszeniowy (dostępny w zakładce Rekrutacja-Uczniowie) do Lidera szkolnego w swojej szkole i czekaj na wyniki rekrutacji!
Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie projektu oraz u Lidera szkolnego.

UWAGA: Rekrutacja trwa od 3.12.2018 do 14.12.2018 włącznie!

* Elektroniczne Zakłady Naukowe, Lotnicze Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Logistycznych, Zespół Szkół Nr 18, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Gastronomicznych, Zespół Szkół Nr 3
** gmina Wrocław, Miasto i gmina Jelcz-Laskowice, Miasto i gmina Kąty Wrocławskie, gmina Siechnice, gmina Trzebnica, Miasto i gmina Sobótka, Miasto Oleśnica, gmina Długołęka, gmina Czernica, gmina Kobierzyce, gmina Miękinia, gmina Oleśnica, gmina Wisznia Mała, gmina Żórawina, gmina Oborniki Śląskie

Wizyta monitoringowa Centrum Kształcenia Praktycznego

wizyta monitoringowa ckpJedną z placówek wyposażonych w ramach projektu „Weź kurs na staż!“ jest Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie zakupiono na potrzeby wyposażenia pracowni urządzeń kablowych i światłowodowych następujący sprzęt:

1) Spawarka światłowodowa DVP-760, centrowanie do rdzenia, nr seryjny – QE332117942 (1 szt.)
2) Centrala SLICAN IPL-256A 14x8 VVM „ALONE“ (1 szt.)
3) Centrala SLICAN IPL-256A 16x8.3U „ALONE“ (2 szt.)

Centrum Kształcenia Praktycznego posiada kilka pracowni tego rodzaju. Zajęcia w tych pracowniach przewidziane są m.in. dla uczniów klas 2, 3 i 4 Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych, kształcących się w profilach teleinformatycznym, teletransmisyjnym oraz telekomunikacyjnym. Podczas wizyty monitoringowej zajęcia w pracowni odbywali uczniowie 3 klasy ZSTiE , realizując przedmiot pn. Montowanie i eksploatowanie systemów transmisyjnych. Zakupiony sprzęt pozwala na sprawniejszą realizację zajęć, a ponadto zwiększa ich atrakcyjność i efektywność. Zakupiony sprzęt spełnia aktualne wymogi dot. kształcenia, opisane w rekomendowanym przez KOWEZiU wyposażeniu pracowni nauki zawodu.

Wizyta monitoringowa ZSG

wizyta monitoringowa ZSGDn. 30.10.2018 odbyliśmy wizytę monitoringową w Zespole Szkół Gastronomicznych w celu sprawdzenia wyposażonej w ramach projektu „Weź kurs na staż!” pracowni sporządzania potraw i napojów. Pracownia wyposażona została w piec konwekcyjno-parowy RATIONAL model SCC-101E.

Zajęcia prowadzone w pracowni sporządzania potraw i napojów prowadzone są dla uczniów Branżowej szkoły I stopnia kształcących się w zawodzie kucharz, oraz uczniów Technikum nr 9 , kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, oraz w zawodzie kelner. Uczniowie oraz nauczyciele wykorzystują zakupiony piec konwekcyjno-parowy podczas realizacji przedmiotów takich jak technologia gastronomiczna, pracownia gastronomiczna oraz pracownia sporządzania potraw i napojów.

Wzbogacenie szkoły o ww. sprzęt pozwoli na spełnienie aktualnych wymogów dotyczących kształcenia, opisanych w rekomendowanym przez KOWEZiU wyposażeniu pracowni nauki zawodu. Zakupiony piec pozwala na sprawniejszą realizację zajęć (np. przygotowywanie większej ilości dań w jednym czasie, brak konieczności dzielenia receptury potraw), a ponadto zwiększa ich atrakcyjność i efektywność. Zostanie on wykorzystany także podczas odbywającego się dn. 27.11.2018 Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych, a także podczas innych wewnętrznych i zewnętrznych konkursów. Zakupiony sprzęt spełnia aktualne wymogi dot. kształcenia, opisane w rekomendowanym przez KOWEZiU wyposażeniu pracowni nauki zawodu.

Drodzy pracodawcy! Dziękujemy za współpracę w projekcie "Weź kurs na staż!"

Bardzo dziękujemy za współpracę przy organizacji staży w ramach projektu „Weź kurs na staż!” wszystkim pracodawcom, którzy zaangażowali się w przyjęcie uczniów na staże.

Uprzejmie prosimy o wyrażenie opinii na temat naszych staży. Przygotowaliśmy krótką ankietę, która dostępna jest w tym miejscu: https://goo.gl/forms/VjtpkHPeuXMGPxMi1

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety do 31 października. Państwa opinia pomoże Nam przy realizacji kolejnych staży.

Dziękujemy bardzo:)
Zespół Projektu „Weź kurs na staż!”

Drodzy Stażyści! Bardzo dziękujemy za współpracę w ramach projektu „Weź kurs na staż!”.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszej opinii na temat zrealizowanego stażu, dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli nam poznać Wasze zdanie na temat atmosfery w pracy, korzyści, jakie przyniósł staż, a być może i trudności, z którymi spotkaliście się w trakcie jego realizacji.

Aby wypełnić ankietę (co zajmie Wam nie więcej niż kilka minut), należy kliknąć w poniższy link:

https://goo.gl/forms/lb3TG6yBVOuYzTuV2 

Prosimy o wypełnienie ankiety w wolnej chwili, możliwie jak najszybciej. Jej wyniki pozwolą nam sprawniej zorganizować staże dla Waszych kolegów i koleżanek, a także zadbać o jak najwyższą jakość staży w kolejnych projektach, do udziału w których na pewno Was zaprosimy.

Dziękujemy!

Wizyta monitoringowa w CebITgroup

W dniu wczorajszym odbyliśmy wizytę monitoringową w firmie CebITgroup https://cebitgroup.pl/, zajmującej się profesjonalnym serwisem oraz sprzedażą komputerów biznesowych, z którą współpracujemy w ramach projektu „Weź kurs na staż!”.

W sierpniu staże w tej firmie odbywają trzej uczniowie Elektronicznych Zakładów Naukowych, kształcący się w kierunku technik informatyk.

Uczennice w swoich obowiązkach mają m.in. zadania takie jak montaż, demontaż i selekcja komputerów, testowanie i rozpoznawanie podstawowych parametrów płyt głównych, matryc i baterii, a także poznanie konfiguracji podstawowych ustawień BIOS-u.

W wyniku realizacji stażu uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w rzeczywistych warunkach na stanowisku technika informatyka, podniosą swoje kwalifikacje zawodowe oraz przygotują się do wejścia na rynek pracy.

Najważniejsze informacje o zakończeniu stażu

Drodzy stażyści! Mamy nadzieję, że staże przebiegają pomyślnie i w dobrej atmosferze, i powoli wdrażacie się do pracy.

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji nt. zakończenia stażu.
Po zakończonym stażu zapraszamy do Naszego biura (Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Strzegomska 49a, pok. 408).

Proszę przynieść ze sobą:

1) listę obecności
2) dziennik stażu
3) zaświadczenie o odbyciu stażu

Proszę sprawdzić prawidłowość przygotowanych dokumentów:

Lista obecności
Na liście obecności każdego dnia podpisuje się stażysta, a pod listą opiekun stażu (czytelny podpis opiekuna + pieczątka, jeśli posiada). Lista obecności musi być zgodna z ustalonym uprzednio harmonogramem stażu.

Dziennik stażu
Każdego dnia stażysta opisuje swoje zadania, a opiekun podpisuje się. Opiekun wypełnia „Podsumowanie stażu” na ostatniej stronie.

Zaświadczenie o odbyciu stażu
Wypełnia je komputerowo pracodawca. Wymagany jest podpis opiekuna oraz podpis pracodawcy + pieczątka pracodawcy. Jako pracodawca może podpisać się osoba, która podpisywała umowę (np. prezes, dyrektor) lub (jeśli nie ma tej osoby w siedzibie firmy) może to być osoba upoważniona, osoba koordynująca staże, np. dyrektor operacyjny, kierownik działu.

WAŻNE: Jako opiekun stażysty w w/w dokumentach może podpisywać się wyłącznie osoba wskazana jako opiekun w umowie stażowej.
Wynagrodzenie za zrealizowany staż wypłacone zostanie na podany w umowie stażowej nr konta najpóźniej do 2 tygodni od daty rozliczenia się z dokumentacji w Naszym biurze.

Staż w Centrum Technologii Audiowizualnych

Zupełnie wyjątkowy staż w Centrum Technologii Audiowizualnych realizuje jeden z uczniów Elektronicznych Zakładów Naukowych, kształcący się w kierunku technik informatyk. Uczeń pracuje m.in. na planie filmowym, gdzie mocno wspiera produkcję filmową w temacie sprzętu, nagłośnienia, okablowania. Zajmuje się także transferem danych, współpracą przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych i testami urządzeń AV. Poza planem filmowym do obowiązków ucznia należą czynności takie jak dokumentacja sieci AV oraz dokumentacja techniczna i testowanie programów w technologiach .NET, processing, python, Max/MSP i wiele innych.

Staże w Fabryce Automatów Tokarskich

Firma FAT s. a. specjalizująca się w produkcji tokarek manualnych oraz sterowanych numerycznie przyjęła na staż w ramach projektu „Weź kurs na staż!” czworo uczniów. Troje z nich kształci się w zawodzie technik mechatronik (w Lotniczych Zakładach Naukowych i Zespole Szkół Nr 18), a jeden z nich kształci się w zawodzie elektromechanik (w Zespole Szkół Nr 18). Podczas stażu uczniowie zapoznają się z dokumentacją maszyn i urządzeń na terenie zakładu oraz wykonują ich standardowe przeglądy pod okiem opiekunów. Ponadto zaznajamiają się m.in. z dokumentacją techniczną, schematami elektrycznymi i schematami napędów mechanicznych. Celem realizowanego stażu jest przybliżenie uczniom pracy na stanowisku w branży mechatronicznej i elektromechanicznej.

Wizyta monitoringowa w Schenker Sp. z o.o.

Wczoraj odbyliśmy wizytę monitoringową w Biurze Frachtu Lotniczego firmy Schenker Sp. z o.o., z którą współpracujemy w ramach projektu „Weź kurs na staż!”.
 
W lipcu staże w tej firmie odbywają trzy uczennice Lotniczych Zakładów Naukowych, pracując na stanowisku specjalisty ds. logistyki.
 
Uczennice w swoich obowiązkach mają m.in. zadania takie jak weryfikacja jakościowa i ilościowa przyjętego cargo, raportowanie wszelkich rozbieżności (opóźnienia, braki, uszkodzenia), wprowadzanie do systemu danych niezbędnych do realizacji procesu importu i eksportu lotniczego, a także zgłaszanie spedytorowi lotniczemu wszelkich rozbieżności wynikających z realizacji zlecenia.
 
W wyniku realizacji stażu uczennice zapoznają się ze specyfiką pracy w rzeczywistych warunkach na stanowisku specjalisty ds. logistyki, podniosą swoje kwalifikacje zawodowe oraz przygotują się do wejścia na rynek pracy.

Rozpoczęły się pierwsze staże w projekcie „Weź kurs na staż!”

Pod koniec czerwca i na początku lipca rozpoczęły się pierwsze staże realizowane w projekcie „Weź kurs na staż!”.
W pierwszym cyklu projektu współpracujemy m.in. z następującymi firmami:

Branża transportowo-spedycyjno-logistyczna i lotnicza:

- Schenker Sp. z o. o.
- PKP CARGO S.A. Dolnośląski Zakład Spółki
- STK s. a.

Branża informatyczna:

- V-LAB
- ZAE Sp. z o.o.
- SESCOM S.A.
- Centrum Technologii Audiowizualnych
- w-support.pl
- Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
- Mok Yok IT

Branża mechaniczna, elektryczno-energetyczna, mechatroniczno-elektroniczna:

- Fabryka Automatów Tokarskich
- PKP CARGO S.A. Dolnośląski Zakład Spółki
- Broinstal
- Crew For You Sp. z o.o.

Branża motoryzacyjna:

- Mercedes Wróbel
- ADF Auto
- Uni-Truck

Branża turystyczno-gastronomiczna:

- Novotel
- Radisson Blu
- Mercure
- Q-hotel
- Granary
- Monopol
- Art Hotel

Wyniki rekrutacji do projektu „Weź kurs na staż!”

Znamy już oficjalne wyniki rekrutacji uczniów do projektu „Weź kurs na staż!”. W związku z obowiązkiem stosowania od 25 maja 2018 r. przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), listy rankingowe zostaną przesłane drogą mailową bezpośrednio do Liderów Szkolnych, a ponadto pracownicy biura projektu poinformują uczniów mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie.

Prosimy o bieżące sprawdzanie swoich skrzynek mailowych.

UWAGA: Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie zobowiązani są złożyć do Lidera Szkolnego dokumenty warunkujące udział w projekcie, tj.:

- zał. 2 Deklaracja uczestnictwa
- zał. 3 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
- zał. 4 Klauzula informacyjna

w nieprzekraczalnym terminie do dn. 22.06.2018.

Ww. dokumenty dostępne są na stronie:
http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/wez_kurs_na_staz/rekrutacja/rekrutacja-uczniowie 

Rekrutacja uczestników projektu „Weź kurs na staż! Podniesienie efektywności kształcenia zawodowego we wrocławskich szkołach zawodowych”

Rekrutacja kopia 1Ruszamy z rekrutacją do projektu pn. „Weź kurs na staż!”

- masz 15-20 lat?
- jesteś uczniem szkoły objętych projektem?*
- kształcisz się w jednej z branż: motoryzacyjna, mechaniczna, elektryczno-energetyczna, mechatroniczno-elektroniczna, lotnicza, transportowo-spedycyjno-logistyczna, informatyczna lub turystyczno-gastronomiczna
- zamieszkujesz obszar ZIT WrOF?**

A jeśli dodatkowo:

- Twoja kariera zawodowa nie jest Ci obojętna?
- chcesz podnieść swoje kwalifikacje?
- zależy Ci na zdobyciu doświadczenia zawodowego?
- chcesz „dorobić” do kieszonkowego?

Projekt „Weź kurs na staż!” jest stworzony dla Ciebie!

Już dziś złóż formularz zgłoszeniowy (dostępny w zakładce Rekrutacja-Uczniowie) do Lidera szkolnego w swojej szkole i czekaj na wyniki rekrutacji!
Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie projektu oraz u Lidera szkolnego.

UWAGA: Rekrutacja trwa do 15.06.2018 włącznie!

* Elektroniczne Zakłady Naukowe, Lotnicze Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Logistycznych, Zespół Szkół Nr 18, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Gastronomicznych, Zespół Szkół Nr 3
** gmina Wrocław, Miasto i gmina Jelcz-Laskowice, Miasto i gmina Kąty Wrocławskie, gmina Siechnice, gmina Trzebnica, Miasto i gmina Sobótka, Miasto Oleśnica, gmina Długołęka, gmina Czernica, gmina Kobierzyce, gmina Miękinia, gmina Oleśnica, gmina Wisznia Mała, gmina Żórawina, gmina Oborniki Śląskie