Zawodowy Wrocław
Zawodowy Wrocław
Weź kurs na staż!
 

Konferencja Nestle

Konferencja Nestle28 listopada 2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego, Firma Nestle z partnerami: Ambasada Austrii, Polska – Szwajcarska Izba, Konfederacja Lewiatan, zorganizowała konferencje Szkoły Zawodowe dla Biznesu. W konferencji wzięło udział 70 uczestników: przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, eksperci ds. szkolnictwa zawodowego, dyrektorzy szkół zawodowych i centrów kształcenia praktycznego, Kierownicy HR fabryk Nestlé, przedstawiciele biznesu, dziennikarze. Najważniejsze rezultaty to wypracowanie mapy rozwoju szkolnictwa zawodowego w Polsce, a w niej:

Czytaj więcej...

Sztafeta Szkół – Stop Mowie Nienawiści

Sztafeta Szkół – Stop Mowie Nienawiści

W dniu 17.10.2017r. nauczyciele, uczniowie i pracownicy Centrum w dniu 17.10.2017r. przystąpili do wrocławskiego projektu „Sztafeta Szkół - Stop Mowie Nienawiści”. Projekt realizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu. Celem Sztafety jest uwrażliwienie na nie stosowanie mowy nienawiści i dyskryminacji. Podpisaliśmy „Deklarację Stop Mowie nienawiści”. Poza szkoleniem całej rady pedagogicznej liderzy projektu biorą udział w warsztatach „Stereotypy – Uprzedzenia - Dyskryminacja”.

Czytaj więcej...

Tokarki, frezarki, obrabiarki co to takiego?

Tokarki, frezarki, obrabiarki co to takiego?Od września 2017 uczniowie klas siódmych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mają możliwość przyjrzeć się kształceniu zawodowemu w CKP. Dowiadują się na czym polega nauka zawodu, zwiedzają pracownie Centrum, uczestniczą w zajęciach grupowych z doradcami, w czasie których analizują swoje zainteresowania, mocne strony, zastanawiają się co daje człowiekowi praca i jakie informacje ułatwiają wybór przyszłego zawodu. 

Czytaj więcej...

Konferencja OTK 2017

W dniu 20.10.2017r. odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego organizowana przez doradców zawodowych już IX Konferencja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Temat konferencji „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” dedykowany był uczniom gimnazjum. Dlatego oprócz szacownych gości – reprezentujących Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, Departament Edukacji, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i pracodawców, bardzo ważnymi uczestnikami konferencji byli stażyści z wrocławskich szkół zawodowych i uczniowie gimnazjum, którzy przygotowują się do wybrania kierunku dalszego kształcenia a w perspektywie wejdą na rynek pracy.

Czytaj więcej...

Finał projektu „Mój pierwszy biznes przed dwudziestką”

Mój pierwszy biznes przed dwudziestkąW czwartek, 22 czerwca, w auli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu miał miejsce uroczysty finał V edycji konkursu „Mój pierwszy biznes przed dwudziestką”.Współorganizatorem V edycji z ramienia Gminy Wrocław było Centrum Kształcenia Praktycznego, na spotkaniu finałowym z tej instytucji obecni byli: dyrektor Anna Chołodecka, koordynator Maria Piegowska i Jakub Żuchowski z Zespołu Projektowego CKP.

Z oficjalnymi przemówieniami i gratulacjami dla uczestników podczas spotkania wystąpili: profesor Marian Noga, dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem i wykładowca WSB, pan Dariusz Ostrowski, dyrektor naczelny Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz pani Ewa Szczęch, Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w Departamencie Edukacji Gminy Wrocław.

Czytaj więcej...

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w naszym Centrum

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w naszym CentrumW piątek, 18 maja 2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wiele wydarzeń promujących min, projekt „Zawodowy Wrocław”. Najważniejszym z nich było otwarciu nowo utworzonej pracowni nowoczesnych technik i technologii CAD/CAM/CNC, doposażonej ze środków projektowych. Zorganizowano również seminarium dla uczniów „Wytocz, wyfrezuj sobie przyszłość” skierowane przede wszystkim do uczniów Gimnazjum nr 37 oraz Technikum nr 3 z ZSZ nr18, a poprowadzone przez firmy współpracujące z Centrum, pana Zbigniewa Gmaja z APS/Heidenhain, pana Marcina Bertę z firmy DMG Mori z Pleszewa oraz pana Roberta Wilka z firmy Sandvik z Wrocławia.

Czytaj więcej...

Nowa pracownia Nowoczesnych Technologii CAD/CAM/CNC

18 marca, podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, została otwarta nowa pracownia "Nowoczesnych Technologii CAD/CAM/CNC". Pracownia powstała dzięki współpracy firm DMG MORI Polska, APS Heidenhein oraz Sandvik Coromant Polska. Wyposażona jest między innymi w najowszą tokarkę DMG MORI CLX 350 z napędzanymi narzędziami.

ZAKUP JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO I BUDŻETU PAŃSTWA W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO 2014-2020.

Czytaj więcej...

Wolontariat w CKP – POLA NADZIEI 2017

Wolontariat w CKP – POLA NADZIEI 2017W dniach 31.03-04.04.2017r. po raz drugi w CKP została zorganizowana ta piękna międzynarodowa akcja. Jej idea jest prosta-jesienią uczestnicy sadzą cebule żonkili, aby wiosną przeprowadzić finał akcji. Wolontariusze w szkołach organizują kiermasze, koncerty kwesty, podczas których zbierają datki na Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu w myśl hasła -Kwiat dla Ciebie nadzieja dla nas. W Centrum akcja ta zspotkała się z wielkim oddźwiękiem . Hojność uczniów i nauczycieli była ogromna Zebraliśmy kwotę 738,08 zł. co w porównaniu z rokiem ubiegłym jest sumą trzykrotnie większą.

Czytaj więcej...

Sprzęt od firmy ZAE

Przekazanie sprzętu przez firmę ZAEW dniu 28.02.2017 r., firma ZAE Sp. z o.o. przekazała dla pracowni elektrycznych w CKP, bogaty zestaw wyłączników, styczników, zabezpieczeń i innych elementów łączeniowych i pomiarowych. Urządzenia te będą wykorzystywane przez uczniów w pracowniach, gdzie realizuje się zajęcia z montażu i eksploatacji maszyn i urządzeń elektrycznych.

Firma ZAE Sp. z o.o. oprócz wsparcia sprzętowego, od 2016 współpracuje z CKP przy organizacji zajęć praktycznych dla uczniów. Dziękujemy za wspieranie kształcenia zawodowego.

Zajęcia praktyczne w ZAE

Zajęcia praktyczne w ZAE - zdj. 1W roku szkolnym 2016/2017 Centrum Kształcenia Praktycznego nawiązało współpracę z wrocławskim Zakładem Automatyki Energetycznej (ZAE Sp. z o.o.).

Firma ZAE od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i wdrażaniem urządzeń automatyki energetycznej.

W ramach współpracy z CKP uczniowie klas 3e i 3em ZSZ na kierunkach elektryk i elektromechanik, pod okiem doświadczonych pracowników, pracowali przy produkcji wszelkich typów rozdzielnic od prostych domowych do skomplikowanych przemysłowych skrzynkowych i szafowych.

Czytaj więcej...

Szkolenie w firmie Tauron

Szkolenie w firmie Tauron zdj.1W dniach 08-17.03.2017 r. w ramach "Programu współpracy miasta Wrocław oraz wrocławskich szkół z firmą Tauron w zakresie promocji i organizacji kształcenia zawodowego", firma Tauron zorganizowała w swojej siedzibie przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu, szkolenie pt. „AMI Smart City Wrocław” dotyczące działania i obsługi liczników w inteligentnym systemie pomiaru energii elektrycznej AMI Smart City.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Praktycznego

W dniu 9 lutego w CKP, po raz kolejny, został zorganizowany dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Razem zmieniamy Internet na lepsze". Głównym punktem programu była debata. Jej uczestnicy zapoznali się z materiałami na temat ochrony przed cyberprzemocą oraz zasadami bezpieczeństwa w sieci. Ponadto w ramach akcji informacyjnej na tablicach zamieszczono plakaty i ulotki o roli każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Centrum otrzymało od organizatorów zdarzenia: Polskie Centrum Programu Safer Internet - zaświadczenie i podziękowania za włączenie się w tegoroczne obchody DBI, które przyczyniają się do zwiększania poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu.

Czytaj więcej...