Zawodowy Wrocław
Zawodowy Wrocław
Weź kurs na staż!
 

Wigilia

22 grudnia przedświąteczne spotkanie zakończyło działania rady pedagogicznej w roku kalendarzowym 2010 r.

wigiliawigilia2

 

 

 

 

 

Konkursy w CKP

konkursy1W roku szkolnym 2010/2011 nauczyciele Centrum zorganizowali szereg konkursów dla uczniów. Były to:

  • konkurs robotów,
  • konkurs na najlepszego montera,
  • konkurs na najlepszego elektryka,
  • konkurs artystyczny w spawalni.

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery

mowaz129 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowano konferencję na temat „Rola doradcy i rodziców w kształtowaniu wyborów edukacyjnych-zawodowych młodzieży szkolnej”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele nauki z zakresu poradnictwa prof. dr hab. Bożena Wojtasik, dr Violetta Drabik – Podgórna, Wydziału Edukacji UM Wrocławia, Kuratorium Oświaty, Urzędu Pracy, ARAW, OHP, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, pracodawców, poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorzy szkół zawodowych i doradcy zawodowi z wrocławskich szkół.

 

Czytaj więcej...

Umowa z Volz Hydraulik

4 pażdziernika 2010 r. Centrum podpisało umowę na realizację programu specjalizacji „Obsługa maszyn sterowanych numerycznie CNC" z filią niemieckiej sp. z o.o. Volz Hydraulik.

voltz1voltz2

 

 

 

 

 

Współpraca z firmą Fagor Mastercook S.A.

Sukcesem zakończyła się współpraca z firmą Fagor Mastercook S.A. dla jednego z absolwentów, który realizował w tam część programu zajęć praktycznych w zawodzie operator maszyn i urządzeń CNC. Został zatrudniony jako operator obrabiarek w przedsiębiorstwie. Wzorcowa współpraca jest kontynuowana

fagorfagor2

 

 

 

 

 

Współpraca z firmą Whirpool Polska S.A.

Już trzeci rok trwa współpraca z firmą Whirpool Polska S.A. na kształcenie w zawodzie elektromechanika.

whirwhir2

 

 

 

 

 

Współpraca z LG

Z LG Electronics współpracujemy w zakresie kształcenia montera elektronika - zajęcia praktyczne.

lglg2

 

 

 

 

 

Praktyki w Elektrotim S.A.

W tym roku już druga grupa uczniów realizuje część zajęć praktycznych w zawodzie elektryk w Elektrotimie S.A.

elektroelektro2

 

 

 

 

 

Konferencja wyjazdowa nauczycieli

24 września nauczyciele wzięli udział w konferencji wyjazdowej „Jak odnaleźć w sobie źródła motywacji do pracy z uczniem, szczególnie z uczniem z problemami?”

radarada2

 

 

 

 

 

Modernizacja pracowni elektronicznej

elektronik2W pierwszym półroczu 2010 r. zmodernizowano pracownię elektroniczną. Zakupiono zestawy edukacyjne - system treningowy: telewizji LCD i plazmy, kolorowej telewizji, radioodbiornika, wzmacniacza audio, DVD i CD ED, system nadawczo-odbiorczy AM oraz zestaw edukacyjny - system treningowy komunikacji cyfrowej. Pozwoli to poprawić standardy kształcenia w zawodach technika elektronika oraz technika telekomunikacji.

W drugim semestrze wymieniono komputery w całości w pracowni pneumatyki, w pracowni sieci komputerowych oraz w części w pracowni technologii komputerowej.

Czytaj więcej...

"Od praktykanta do pracownika"

mowaz1W czerwcu 2010 r. zakończono trwający dwa lata projekt „Od praktykanta do pracownika” skierowany do uczniów sześciu wrocławskich ZSZ oraz SP realizowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wydział Edukacji oraz CKP.
W projekcie wzięło udział 194 uczniów kształconych w pięciu zawodach na poziomie robotniczym oraz 288 czterech zawodach na poziomie technikalnym.
Projekt finansowany był ze środków unijnych w ramach PO KL 9.2 – „Podniesienie atrakcyjności i szkolenia zawodowego”. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach z doradcami zawodowymi, kursie języka angielskiego oraz kształceniu praktycznym w zakładach pracy.

 

Czytaj więcej...

Współpraca międzynarodowa wraz z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego "Faveo"

mowaz3W dniach 13 - 18 czerwca 2010 r. doradcy zawodowi Centrum Współpraca międzynarodowa wraz z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” zajmującą się kształceniem zawodowym i międzykulturowym realizowali międzynarodowy projekt „Sieci współpracy na rzecz orientacji i edukacji zawodowej” w ramach programu Leonardo Da Vinci „Uczenie się przez całe życie” uzyskując certyfikaty. Wymiana doświadczeń zaowocowała nowym programem doradców zawodowych skierowanym do uczniów klas drugich gimnazjum i ich rodziców oraz modernizacją pracowni elektrycznej.

 

Czytaj więcej...