Zawodowy Wrocław
Zawodowy Wrocław
Weź kurs na staż!
 
Błąd
  • Can't create file E:\www\ckp2013\images\thumbnails\media\rokgallery\e\ebff4c5f-9111-4493-9a94-efbfdd681169\75ed6553-2101-4b15-cc68-c02a905e733a-thumb-0x0.jpg. Change the permissions for folder E:\www\ckp2013\images\thumbnails\media\rokgallery\e\ebff4c5f-9111-4493-9a94-efbfdd681169 to 777.
  • Can't create file E:\www\ckp2013\images\thumbnails\media\rokgallery\2\222d0c77-8711-4813-ab3b-c7e6d76fd10a\246c8baf-0523-4af1-a4a2-cfe51832032c-thumb-0x0.jpg. Change the permissions for folder E:\www\ckp2013\images\thumbnails\media\rokgallery\2\222d0c77-8711-4813-ab3b-c7e6d76fd10a to 777.

Diagnozowanie umiejętności praktycznych w zawodzie Technik Mechatronik

 Diagnozowanie umiejętności praktycznych w zawodzie Technik MechatronikW ostatnim tygodniu listopada 2014r. 80 uczniów, realizujących kształcenie zawodowe w pracowniach Centrum, brało udział w diagnozowaniu ich umiejętności praktycznych przed egzaminem potwierdzającym pierwsza kwalifikację w zawodzie technika mechatronika i montera mechatronika: „Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki prawdziwego egzaminu. Diagnozę prowadzili nauczyciele pani Iwona Rabiej, Bronisław Mroczek, Mariusz Gierz.

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum Kształcenia Praktycznego

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum Kształcenia PraktycznegoW dniu 24 października 2014 odbyła się szósta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w ramach którego, Centrum Kształcenia Praktycznego i Departament Edukacji UM Wrocławia zorganizowali konferencję na temat „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. Wśród 120 zaproszonych osób gościliśmy dyrektorów wrocławskich gimnazjów, szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących, doradców zawodowych, przedstawicieli wszystkich instytucji rynku pracy oraz uczelni. W konferencji wzięli również udział pracodawcy współpracujący z Centrum Kształcenia Praktycznego w realizacji części zajęć praktycznych. Patronat honorowy objął dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia pan Jarosław Delewski.

Czytaj więcej...

Szkolenie w siedziebie firmy Heidenhain w Traunreut

Szkolenie w siedzibie Heidenhain w Traunreut W dniach od 25 do 29 sierpnia 2014 r. w siedzibie Heidenhain w Traunreut odbyły się pierwsze warsztaty CNC. Uczestniczyło w nim czterech nauczycieli CKP, Mariusz Bociarski, Roman Fronia, Stanisław Pokutycki oraz Damian Sułkowski. Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia: cykle sondy pomiarowej, obróbka nachylona 3 +2 osie oraz programowanie tekstem otwartym HEIDENHAIN.Zajęcia prowadzili Thomas Zok i Markus Coroniti z wykorzystaniem stacji programowania iTNC530 oraz nowoczesnych obrabiarek CNC.

 

Dzień szkoły bez przemocy w CKP

Dzień szkoły bez przemocy w CKPDnia 10 czerwca 2014 roku, odbyła się kolejna edycja „Dnia szkoły bez przemocy” organizowanego przez zespół wychowawczy w CKP. Wiodący temat spotkania brzmiał „Lepiej współpracować niż się konfliktować”. W imprezie o charakterze konkursowo-zabawowym wzięli udział uczniowie z klas1so i 2em z ZS nr 18. Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad przyczynami konfliktów oraz sposobami ich rozwiązywania.Konkurs „Automatyk 2014”

Konkurs „Automatyk 2014”9 czerwca 2014 r. przeprowadzono finał konkursu „Automatyk 2014” dla uczniów klas 2 i 3 o profilu elektronicznym i mechatronicznym. W finale konkursu startowali uczniowie w 6 grupach. Konkurs obejmował programowanie robotów LEGO MINDSTORMS w zakresie: programowanie ruchu robota według zadanej trajektorii (eliminacje), walki robotów (system turniejowy). I miejsce zajęli: Eryk Rozpendek i Mateusz Stańko z klasy 2TF, II miejsce zajęli: Artur Kozer i Daniel Duś z klasy 3C, III miejsce zajęli: Mateusz Ociesa i Dawid Grygo z klasy 3A, IV miejsce zajęli: Dominik Czech i Piotr Szymura z klasy 2B. Po finale konkursu uroczyście zostały wręczone nagrody i dyplomy przez Panią Annę Chołodecką – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego.

Etap praktyczny konkursu na ,,Najlepszego montera elektronika"

Etap praktyczny konkursu na „Najlepszego montera elektronika”28 maja 2014 roku przeprowadzono etap praktyczny konkursu na „Najlepszego montera elektronika” przygotowany przez przez nauczyciela Annę Cieślę. Tytuł najlepszego montera elektronika uzyskał Sebastian Nykiel. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Zaremski a trzecie Krystian Świercz.

Etap praktyczny konkursu na „Najlepszego montera sieci i urządzeń telekomunikacyjnych”

Etap praktyczny konkursu na „Najlepszego montera sieci i urządzeń telekomunikacyjnych”21 maja 2014r. przeprowadzono finał konkursu „Najlepszy monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych” dla uczniów klasy 3k. W finale konkursu startowali uczniowie, którzy 14.05.2014 wygrali eliminację: Tytuł najlepszego montera sieci i urządzeń telekomunikacyjnych uzyskał Chudzik Mateusz, drugie miejsce zajął Puchta Marcin, a trzecie Sutkowski Karol. Konkurs przygotowali nauczyciele: Roman Lubak, Alojzy Ignaszewski. Po finale konkursu uroczyście zostały wręczone nagrody i dyplomy przez Panią Annę Chołodecką – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego.

Etap wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz”

Etap wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz”15 kwietnia 2014 roku, w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu przeprowadzono etap wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz” Konkurs organizowany był w ramach realizacji projektu UE „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II. W konkursie przygotowanym przez nauczyciela Macieja Macińskiego, wzięły udział 3 zespoły z szkół zawodowych z subregionu wrocławskiego, wałbrzyskiego i legnickiego. Triumfatorem konkursu okazali się uczniowie ZS nr 18,którzy część praktyczną edukacji zawodowej realizują w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu. Jest to duży i sukces uczniów i nauczycieli z ZS nr 18 oraz bardzo dobrze realizowanej przez nauczycieli z Centrum części praktycznej.

Etap wojewódzki konkursu na ,,Najlepszych uczniów w zawodzie elektryk"

Etap wojewódzki konkursu na ,,Najlepszych uczniów w zawodzie elektryk"W dniu 04.04.2014 odbył się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy, etap wojewódzki Konkursu, w którym wzięły udział 4 najlepsze Zespoły Uczniów z woj. dolnośląskiego, wyłonione podczas etapu regionalnego (07.03.14 CKP Wrocław). Konkurs ten organizowany jest w ramach projektu systemowego pod nazwą: „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki – Priorytet IX, Działanie 9.2), którego Beneficjentem Systemowym jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Etap wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz-mechanik”

Etap wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz-mechanik”2 kwietnia 2014 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu odbył się Etap Wojewódzki konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz-mechanik”, przygotowany przez nauczyciela Macieja Macińskiego. Uczestniczyły w nim 3 zespoły z subregionu wałbrzyskiego i legnickiego.

  Etap regionalny konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz”

Etap regionalny konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz”27 marca 2014 r. przeprowadzono etap regionalny konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Ślusarz”. W konkursie przygotowanym przez nauczyciela pana Macieja Macińskiego, wzięło udział 5 zespołów ze szkół zawodowych z subregionu wrocławskiego. Pierwsze miejsce z jednoczesnym uczestnictwem w Etapie Wojewódzkim konkursu zajęli uczniowie realizujący zajęcia praktyczne w naszym Centrum.

 

II Edycja konkursu Zawodowo Wystartuj w Przyszłość!

zawodowo28 marca 2014 roku odbył się finał drugiej edycji konkursu, „Zawodowo wystartuj w przyszłość”, organizowanego przez doradców zawodowych z Centrum Kształcenia Praktycznego pod honorowym patronatem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. W konkursie uczestniczyło 300 uczniów z 19 gimnazjów. Zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 9 w składzie Alicja Dominas, Ewelina Prokop oraz Magdalena Urbaniak. Opiekunką drużyny była pani Ewa Wachowska. Nagrody ufundowali i wręczyli sponsorzy: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, VOLZ Hydraulik Sp. z o.o., ELEKTROTIM S.A, Mirosław Wróbel Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Ogrody Doświadczeń Humanitarium.

Konkurs na "Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Informatyk"

konkurs it12-13 marca 2014 r. odbył się natomiast etap regionalny Konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Informatyk", przygotowany przez Tomasza Chudzikiewicza.
Każda ze szkół w regionie wrocławskim wystawiła do konkursu drużynę 3 osobową.
Z 14 drużyn wyłoniona została jedna, która w połowie kwietnia w Wałbrzychu, będzie walczyć o zwycięstwo w etapie wojewódzkim.
9 Maja 2014r W Hali Ludowej we Wrocławiu odbędzie się Gala podczas której Uczniom zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

 

Czytaj więcej...

Zespół radnych z Komisji Edukacji i Młodzieży w CKP

radni w ckp10 marca 2014 r. Centrum Kształcenia Praktycznego gościło zespół radnych z Komisji Edukacji i Młodzieży: Pana Jarosława Krauze, Panie: Renatę Mauer-Różańską, Agnieszkę Rybczak, Mirosławę Stachowiak-Różecką oraz Pana Macieja Zegana.
Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji Pani Maria Iwona Bugajska oraz dyrektor Centrum Anna Chołodecka prezentowały Szanownym Gościom strategię funkcjonowania kształcenia zawodowego we wrocławskich szkołach oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego. Departament Edukacji reprezentowała również Pani Katarzyna Wasilewska – Kierownik Działu Organizacyjnego i Kadr Oświatowych.

Konkurs na "Najlepszych Uczniów w Zawodzie Elektryk"

2014 konkurs7 marca 2014 r., w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu, przeprowadzono etap regionalny konkursu na „Najlepszych Uczniów w Zawodzie Elektryk”. Wzięły w nim udział 4 zespoły ze szkół zawodowych z województwa dolnośląskiego, przygotowany przez nauczyciela Piotra Pogórskiego. Konkurs organizowany był w ramach realizacji projektu UE „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki – Priorytet IX, Działanie 9.2), którego Beneficjentem Systemowym jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Czytaj więcej...