Zawodowy Wrocław
Zawodowy Wrocław
Weź kurs na staż!
 

Praktykantki z Hiszpanii

Praktykantki z HiszpaniiW dniach 07.05 – 18.05.2018 r. gościliśmy w Centrum Kształcenia Praktycznego dwie praktykantki z Hiszpanii: Andrea Cancelas Valverde oraz Elsa Bastos Pineiro, które odbyły u Nas dwutygodniową praktykę zawodową.

Przez ten krótki czas zapoznały się z funkcjonowaniem Centrum Kształcenia Praktycznego oraz jego pracownikami, odwiedziły sale dydaktyczne i pracownie nauki zawodu, a także miały możliwość poznania środowiska pracy na stanowisku administracyjno-biurowym. Zajmowały się pracami biurowymi, administracyjnymi, wspierały pracowników projektu „Zawodowy Wrocław” w przygotowaniu dokumentacji projektowej, sporządzały zestawienia i weryfikowały kompletność dokumentów. Zaangażowane były także w organizację wydarzenia „Przystanek Kariera” dn. 11.05.2018 na pl. Solnym i Dni Otwartych Funduszy Europejskich w CKP.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w CKP 2018

W piątek, 11.05.2018r. uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie w godz. 9:00-12:00 towarzyszyły nam pokazy barmański i baristyczny a także Selfie Mirror.
Prawdziwym hitem okazała się drukarka do kawy, na której nasz barista drukował loga Centrum Kształcenia Praktycznego oraz projektów „Weź kurs na staż!” i „Zawodowy Wrocław”. Pokaz barmański cieszył się szczególnie dużym powodzeniem wśród uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Nr 3 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 11, którzy licznie odwiedzili nas w tym dniu. Prawdziwą atrakcją tego dnia było także Selfie Mirror, a pamiątkowe zdjęcia będą wszystkim przypominały ten wyjątkowy dzień!

Druga część spotkania odbyła się placu Solnym, gdzie w towarzystwie doradców zawodowych z Centrum Kształcenia Praktycznego braliśmy udział w imprezie Przystanek Kariera. Wszystkim zainteresowanym udzielaliśmy informacji nt. projektów „Weź kurs na staż!” oraz „Zawodowy Wrocław”, a osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skorzystać z atrakcji takich jak stanowisko 3D z aplikacjami typu job symulator oraz fotobudki, gdzie wszyscy zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcia z użyciem strojów i akcesoriów związanymi z zawodami i nie tylko. Wszystkim uczestnikom Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz Przystanku Kariera dziękujemy za odwiedzenie naszych stoisk.

Konkurs informatyczny "1 z 8"

23 maja 2018 r. w auli Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu odbył się pierwszy finał konkursu 1z8.pl. Konkursu o tematyce informatycznej, przeznaczonego dla uczniów techników.

W grze znaleźli się zawodnicy, którym udało się pokonać konkurencję w elektronicznych eliminacjach. Finał był bardzo wyrównany a zawodnicy mocno zdeterminowani. Wszystko za sprawą sponsora - firmy UltimateGames S.A. Firma ma w swojej ofercie wiele ciekawych gier a jej największy przebój UltimateFising Simulator przez wiele tygodni był najlepszą grą w swojej kategorii. Sponsor nawiązując do swojej branży ufundował topowe karty graficzne z rodziny GeForce: 1050, 1050TI i 1060. To jednak nie wszystko. Pula nagród zawierała również: koszulki, pendrive i długopisy.

Finał odbył się przy wypełnionej przez widownię auli. Kibice bawili się świetnie zwłaszcza że oni też mogli coś wygrać. Sponsor rozdał ponad 60 kodów do produkowanych przez siebie gier.

Pierwszym zwycięzcą został Bartosz Rybka, miejsce drugie zajął Mateusz Kaliwoda a na trzecie miejsce podium wskoczył Marcin Bielak. Nagrody wręczyła p. dyrektor Halina Madej. Zwycięzcom gratulujemy!

Odpowiadając na wiele pytań, mamy również przyjemność poinformować, że planowana jest kolejna edycja naszego konkursu. Dziękujemy UltimateGames S.A. i zapraszamy na kolejnych edycji!